България: Искат увеличение на синьото гориво с 32% посред лято

"Булгаргаз" е поискала газът за юли да поскъпне с 32 на сто и един мегаватчас да се продава за малко над 186 лева. Вижте защо се налага лятното увеличение..

Това каза пред парламентарната комисия, която проверява действията на "Булгаргаз" след спирането на доставките от Русия, изпълнителният директор на газовата ни компания Людмил Йоцов. От думите му стана ясно, че са осигурени количества газ само за този месец:

"За юли е договорено цялото количество, за август предстои да бъде договорено. Октомври, ноември и декември в момента освен дългосрочния договор с азерите към момента нямаме нищо друго договорено".

Йоцов посочи още, че клиентите им трупат сериозни задължения, като дългът само на "Топлофикация София" вече е 272 милиона лева.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.