Германия се отказа да изпраща бронетранспортьори на Украйна, като военната министърка Кристине Ламмбрехт заяви, че не може да „източва“ оръжейните запаси на страната си

„Подкрепяме Украйна отговорно и с всичко в рамките на възможностите си, но трябва да подсигурим отбранителните способности на Германия“, каза Ламбрехт

Германия започна да доставя на Украйна по-тежко военно оборудване като самоходни противовъздушни установки, макар и по-късно, отколкото искаше Киев. Въпреки това украинските лидери продължават да оказват натиск върху западните съюзници и настояват за допълнително въоръжение, с което да се сражават с руските сили.

„Безотговорно е да се иска да се източи Бундесверът, особено в тези времена, още повече игнорирайки съвета на генералния военен инспектор“, обясни Ламбрехт. По-рано генералният инспектор Еберхард Цорн, който е най-високопоставеният военен в Германия,

..каза, че в този момент армията не разполага с излишни бронетранспортьори „Фукс“. Консервативната опозиция в парламента от своя страна призовава за незабавно предоставяне на 200 такива бронетранспортьори на Киев.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.