Банкер номер едно на Полша не желае Варшава да въвежда еврото и да влиза страната му в Еврозоната, поне в обозримо бъдеще

Управителят на Националната банка на Полша (NBP) Адам Глапински заяви, че страната му е притискана да въведе еврото и да влезе в Еврозоната от един от своите съседи, като анализатори смятат, че банкерът визира Германия. Вижте защо и какви са причините за

Управителят на Националната банка на Полша (NBP) Адам Глапински обяви днес, че е против влизане на страната в еврозоната в обозримо бъдеще, съобщиха Блумбърг. "Докато аз съм начело на Националната банка, Полша няма да влезе в зоната на еврото", заяви днес пред журналисти във Варшава полският централен банкер.

Той каза, че "един от съседите на Полша оказва огромен натиск на страната да приеме еврото като своя национална валута и да се включи в така наречената европейска държава". Глапински не очаква Полша да изпадне в стагфлация. Той обаче изтъкна, че се прогнозира значително забавяне в икономическия растеж на страната.

"Не очаквам Полша да изпадне в рецесия. Възможно е да настъпи техническа рецесия. Може да имаме отрицателен ръст на брутния вътрешен продукт в продължение на две тримесечия, но това все още не е рецесия", каза полският централен банкер.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.