Германски учени: Късното майчинство е по-добро за детето

Според нови проучвания, раждането на 40 всъщност може да се окаже добро решение

Германски учени обявиха резултатите от ново проучване, според което е препоръчително жените да раждат по-късно, тъй като по този начин децата им ще бъдат по-здрави и ще се реализират по-добре, предаде bTV.

Децата на възрастните майки получават по-качествено образование, тъй като родителите им имат повече опит, реализирали са се и могат да им предоставят по-големи възможности.

Авторите на изследването се оповават на данни от 1.5 млн. шведски жени и мъже, родени между 1960 и 1991 година. Те са съобразили връзката между възрастта, ръста и теглото на родителите, както и образованието на децата им. Най-видими са разликите между братя или сестри, родени в интервал от 10 години.

Единственият негативен аспект, който са установили във връзка с късното раждане, е, че късното майчинство понякога води до повишен риск от раждане на деца, склонни да развият хипертония, диабет или Алцхаймер. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.