В Гърция арестуваха българин, убил приятеля си

Българинът първо признава, а после отрича вината си

Българин е бил арестуван вчера в централния град на Сандорини-Тира. Той е обвинен в предумишлено убийство на своя приятел, извършено в спокойно психическо състояние, предаде "24 часа".

Българинът е последният човек, видял жив 23-годишния Такис Вазакопулу от Санторини. Задържан е 20 месеца след смъртта на младежа, чиито следи се губят от момента, когато българския му приятел го взима с моторчето си от главния път за Мегалохори. Това се е случило на 7 август 2014 година.

Три месеца след изчезването на Такис българинът е бил извикан за показания в полицията. Именно тогава той признава, че е убил приятеля си след скандал. По-късно обаче оттегля признанието си. Труп на момчето обаче липсва, именно затова българинът е бил освободен. Той се е молил на разследващите да го открият, тъй като се притеснявал за него. Дори ги завел до последното място, където са се видели, но следа от Такис няма.

Разследването продължава.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.