KFC продава фекални бактерии

Опасните "съставки' са били намерени в леда на компанията

KFC инициира светкавично разследване, след като бе открито, че в лед, използван от компанията за газираните им напитки, съдържа фекални бактерии. Подобни са били намерени в клон в Бирмингам от разследващи журналисти от Би Би Си.  Докторът, направил изследването, каза пред телевизията: „Намерихме голямо количество в леда. Или са били образувани още във водата, използвана от веригата или са се намирали в самите ледени кубчета”.

Експертите са били част от инспекция, направена във връзка със стандартите за качество и хигиена в заведението. Голяма част от пробите са съдържали доста малко, безобидно количество бактерии.

От компанията казват, че са били силно разочаровани от намерените бактерии и веднага са инициирали разследване.  Шефовете гарантират, че за тях винаги качеството и хигиената са били много важни. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.