Скандално! Турчин е „Кралят на киселото мляко“ в САЩ

Хамди Улукая жъне грандиозен успех с родния продукт в Америка

Собственикът на фирмата за кисело мляко "Чобани" в САЩ, турчинът Хамди Улукая ще дари 10% от акциите в компанията на своите 2000 работници, съобщава турската частна телевизия НТВ. Това е съобщил самият Улукая в интервю за "Ню Йорк таймс", пишат от dnes.bg.

"Кралят на киселото мляко" споделя, че не е очаквал подобен успех, който по думите му би бил немислим без труда на работниците. "Сега ще положим усилия да развием още повече компанията, а заедно с това нашите работници ще изградят и своето бъдеще", каза Улукая.

Преди две години компанията "Чобани йогурт", основана през 2005 г., бе оценена на между 3 и 5 милиарда долара. Делът акции от 10 на сто ще бъде разпределен между работниците съобразно трудовия им стаж в компанията. Според изчисленията по-старите служители ще получат акции на стойност около един милион долара, които, ако желаят, могат да продадат. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.