Бъг в iPhone краде паролите ни

Внимавайте за ето този СМС!

Компанията Apple е предотвратила основна дупка в сигурността на операционната система iOS, която позволява на хакерите да атакуват iPhone и да получат достъп до чувствителна информация само с един-единствен СМС с прикрепено изображение, се казва в публикация на "Телеграф".

Отваряйки “изображението”, софтуерът на смартфона става уязвим, а застрашени са различни потребителски приложения. Зловредният код се задейства, без потребителят да подозира, с което телефонът става уязвим до степен, която дава на хакерите достъп до паметта и съхранените пароли.

Инфектираните със зловредния код “изображения” могат да бъдат получени със СМС или посещавайки някой уеб сайт.

За да се избегне опасността се препоръчва да се надгради операционната система до последната ѝ версия – iOS 9.3.3.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.