Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Арсенал и Манчестър Сити сътвориха спектакъл на "Емиратс", завършил 2:1

Публикувана: 21 Dec 2015 22:51
Обновена: 19 Apr 2024 04:26
Прочетена: 1587

Арсенал и Манчестър Сити сътвориха истински спектакъл тази вечер в Лондон на стадион "Емиратс". "Артилеристите" постигнаха много важна победа с 2:1 и така се утвърдиха на второто място във временното класиране, с реален шанс да излязат на върха по време на коледните мачове.

Първите 30 минути на мача преминаха под диктовката на гостите от Манчестър, но "гражданите" така и не успяха да отбележат гол въпреки надмощието си. И точно когато белгийският халф на гостите Кевин де Бройне пропусна най-чистото им положение, в ответната контраатака Тио Уолкът откри резултата за домакините с фамозен гол от границата на наказателното поле след асистенция на Месут Йозил.

В края на първата част Оливие Жиру удвои резултата след светкавична контраатака и отново асистенция на Йозил, който направи 15-ото си голово подаване през този сезон.

В края на мача Сити увеличи скоростта и напъха Арсенал в тяхното наказателно поле, но силите им стигнаха само до красив почетен гол на Яя Туре. Попадението на котдиовареца със сигурност може да кандидатства за гол на месец декември. Ударът направи страхотна парабола, а топката се озова в левия горен ъгъл на вратаря Петър Чех.

След победата Арсенал събра 36 точки и запази дистанцията от 2 т. от лидера Лестър. Сити остана на третото място, но вече изостава на 4 точки от "артилеристите" и на шест от "лисиците".