Григор се изправя срещу Федерер утре

Публикувана: 07 Jan 2016 15:39
Обновена: 24 Apr 2024 09:10
Прочетена: 1620

Българският тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу идола си - легендата Роджър Федерер на четвъртфиналите на турнира в Бризбейн, Австралия. Швейцарецът победи без много усилия Тобиас Камке от Германия с 6:2, 6:1, а по-рано българинът имаше значително по-тежък мач срещу сърбина Виктор Троицки - 5:7, 7:6 (6), 6:2.

Двубоят е утре от 11:00 часа българско време.

Федерер, който защитава титлата си в Брибейн, до момента се е срещял на корта 3 пъти с Димитров, в които швейцарецът не е загубил сет. Последният им мач бе на същия турнир преди година, когато Федерер отстрани Григор на полуфинала.

"Ще положа всички усилия, за да се опазя от контузии през сезона и да имам шанс да спечеля още една титла от Големия шлем", коментира Федерер в интервюто след днешния мач.