Четвъртодивизионният отбор се класира за четвъртия кръг на надпреварата

Публикувана: 10 Jan 2016 14:31
Обновена: 24 Apr 2024 04:32
Прочетена: 861

Истинска сензация в турнира за Купата на Англия! Тимът от Лига 2 Оксфорд Юнайтед победи елитния Суонси с 3:2 в третия кръг на надпреварата.

Точни за победителите бяха Лиъм Съкъмб в 45-ата от дузпа и на два пъти Кемар Рууф - в 49-ата и 58-ата.

Уелсците отсрамиха Джеферсън Монтеро и Бафетемби Гомис, които имаха попадения в 23-тата минута и в 66-ата.

Суонси е първият отбор от Премиър лийг, отстранен от тим от по-долна девизия в тазгодишното издание на ФА Къп. За четвъртодивизионния Оксфорд радостта е голяма, защото тимът се класира за четвъртия кръг за първи път от 17 години.