Григор играе тайбрек в третия сет срещу Надал

Стискаме палци, Гришо!

Григор Димитров бе само на гейм от възможността да поведе с 2:1 сета  срещу бившия №1 в света Рафаел Надал в полуфинала в откритото на Австралия. но се стигна до тайбрек. Ето как се развива мачът.  Димитров започна уверено и още в първия гейм имаше две точки за пробив, но съперникът му се спаси.

Надал обаче се възползва от липсата на първи сервис на Григор, за да пробие за 3:1. След това шампионът за 2009 г. просто не допусна слабости в играта и взе първия сет 6:3. Григор изравни резултата! Във втория сет той започна да играе по-агресивно и да натиска съперника си, както обикновено го прави Надал. Димитров направи пробив, но не успя да го задържи.

След серия от загубени сервиси българският тенисист пропусна 4 сетбола. Все пак нашата звезда игра много решително в последния възможен гейм преди тайбрека и след 7:5 нещата започват отначало.

 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.