България с първи медал от Европейското по лека атлетика

Радослава Мавродиева спечели сребро в тласкането на гюле

Радослава Мавродиева донесе първия медал за България от Европейското първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в сръбската столица Белград. Българката спечели сребърно отличие в тласкането на гюле.

Във финала 29-годишната Мавродиева стигна до среброто, записвайки резултат от 18.36 м от третия й опит, което бе и личен рекорд за нея на закрито. Със спечеления сребърен медал, българката постигна най-големия успех в своята кариера, като предишното й върхово постижение бе бронз от Европейското в Прага през 2015 година.

Шампионка в дисциплината стана Анита Мартон от Унгария, която успя да защити титлата си от преди 2 години. Унгарката спечели златото, постигайки най-добрия резултат в света за сезона - 19.28 м. Бронзовото отличие остана за Юлия Леанцюк от Беларус. 


 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.