Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Нюкасъл си извоюва равенство срещу Ман Юнайтед

Публикувана: 13 Jan 2016 09:08
Обновена: 16 Apr 2024 03:01
Прочетена: 687

Манчестър Юнайтед и Нюкасъл сътвориха истинско голово шоу в срещата си от 21-ия кръг на Висшата лига. "Свраките" се оказаха трудни за преодоляване и "Червените дяволи" изпуснаха по драматичен начин победата при визитата си. Мачът завърши 3:3, като по този начин  Уейн Рууни и компания не успяха да се изравнят с четвъртите в класацията и останаха шести с 34 точки.

Рууни откри в 9-ата минута от дузпа, след като реферът Майк Дийн видя игра с ръка на Мбемба от домакините след удар с глава на Фелайни. Джеси Лингард покачи резултата в 38-ата след асистенция на Рууни, преди Жоржиньо Вайналдум да намали резултата в 42-ата минута на 1:2. Срещата стана още по-напрегната, след като в 67-ата минута Александър Митрович изравни на 2:2 от дузпа.

И тъкмо когато всичко изглеждаше решено, Рууни се разписа за "червените дяволи" след невероятно изпълнение в 79-ата минута. Възпитаниците на Ван Гаал вече се виждаха победители, когато секунди преди последния съдийски сигнал "свраките" успяха да изненадат "Дяволите". Уелският национал Пол Дъмет вкара последния гол в мача за крайното 3:3.

Нюкасъл е на 18-о място с 18 точки, Ман Юнайтед - шести с 34 т.