Челси и Евертън извъртяха 3:3 в уникален мач

Публикувана: 16 Jan 2016 17:34
Обновена: 06 Apr 2024 07:06
Прочетена: 820

Капитанът на Челси Джон Тери спаси тима си от загуба с гол в 98-ата минута срещу Евертън в мач от 22-рия кръг на Висшата лига за крайния резултат 3:3. Попадението на централния бранител обаче трябваше да бъде отменено, след като бе в очевидна засада.

Мачът на "Стамфорд Бридж" бе истинско шоу, а Тери си отбеляза автогол в 50-ата минута, с което гостите поведоха в мача. Шест минути по-късно Кевин Миралас вкара за 2:0 за Евертън. Домакините обаче не се отказаха и с голове на Диего Коща и Сеск Фабрегас  в 64-та и 66-та минути стигнаха до 2:2.

Гостите отново поведоха с гол в 90-ата на Рамиро Фунес Мори, но Тери вкара изравнителния гол за Челси и така сложи точка на спора.

Лондончани обаче паднаха с една позиция в класирането и вече са 15-и с 25 точки. Евертън е 11-и с 29 точки.

Манчестър Сити пък поне за няколко часа излезе начело в класирането след като разби Кристъл Палас с 4:0 с два гола на Серхио Агуеро и по един на Фабиън Делф и Давид Силва.

Така "гражданите" се изравниха по точки с Арсенал и Лестър, които имат по 43. Арсенал гостува на Стоук Сити в неделя, а Лестър ще играе срещу Астън Вила в Бирмингам тази вечер.