Арсенал започна с титла, Челси - с разочарование

Арсенал стартира новия сезон с трофей, след като спечели "Къмюнити шийлд" след победа над Челси след изпълнение на дузпи. Носителят на Купата на Англия и шампионът си вкараха по един гол в редовното време, като Виктор Моузес (46') откри резултата, а Сеад Коласинак (82') изравни.

 При дузпите Арсенал победи с 4:1. Точни за "топчиите" бяха Тио Уолкот, Начо Монреал, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Оливие Жиру. Единствено Гари Кейхил реализира от бялата точка за Челси.

Преди 71 дена "артилеристите" надделяха над същия съперник с 2:1 във финала за ФА Къп.

За четвърти пореден сезон трофеят "Къмюнити шийлд" неизменно е печелен от носителя на Купата на Англия.

Четете повече на: sportal.bg

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.