Петима загинаха при стрелба в канадско училище

Петима души загинаха и двама бяха ранени при стрелба в канадскa гимназия, съобщи Франс прес.
Премиерът на Канада Джъстин Трюдо потвърди за трагичния инцидент. По все още неофициална информациа ученик е открил огън при инцидента в малкия канадски град Ла Лош. Извършителят е задържан. Няколко ранени са откарани към местна болница.

Към момента учебното заведение е затворено заради полицейската проверка, а властите призовават родителите да стоят настрана.

Инцидентът е станал около 13:00 часа местно време (19:00 часа по Гринуич), когато са се чули 6 или 7 изстрела.

Ла Лош има около 2500 жители, най-вече от коренното индианско население на Канада, и се намира на 600 км северно от Саскатон – най-големият град в провинция Съскачуан. Премиерът на провинцията Брад Уол заяви, че е "шокиран и натъжен от ужасяващите събития", като обеща кризисна помощ на общността в градчето

Назад

Свят

Рекламирай тук

Банер на 'Father & Son Man & Van' за услуги по преместване на квартири в Лондон, багажи и товари. Предлага превоз от една стая до цяла къща или офис. За контакти - Моб: 07424283700, уебсайт: www.vanremovals.london"

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.