Почина музикантът Том Пети

Изпълнителят на Free Fallin издъхна на 66

Музикалната легенда Том Пети почина в болнциа след сърдечен арест. Изпаднал е в бъзсъзнание у дома и е откаран по спешност в клиника в Лос Анджелис. Издъхнал е няколко часа по-късно. Музикантът бе на 66 години.

Той тъкмо приключи турне с групата Heartbreakers по случай 40-годишен юбилей на музикалната сцена. Имаше и концерт в "Хайд Парк" през юли.

Пети е известен с хитове като "Free Fallin" и "American Girl". Неговата кариера е свързана с рокбандата "Хартбрейкърс" и със супергрупата "Травълинг Уилбърис".

Пети създаде "Хартбрейкърс" в средата на 70-те години на миналия век. Рокмузикантът е съосновател през 80-те години и на супергрупата "Травълинг Уилбърис" заедно с Боб Дилън, Рой Орбисън, Джордж Харисън и Джеф Лин.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.