Борисов: Мафията иска да свали правителството

Мафията има интерес да няма правителство, да няма парламент и да не минават закони, защото тогава контрабандистите и олигарсите ще продължат да си вземат милиардите, които са свикнали да получават. Така премиерът Бойко Борисов коментира пред министрите информацията, че приходите през януари надвишават с 900 млн. лв. събраното през януари 2015 г., сочи стенограмата от заседанието на МС днес.

В тази сума не са включени 250 млн. лв. възстановен на фирмите ДДС. 

"В смисъл, ако не го бяхме направили авансово, щяхме да имаме 1 милиард 150 милиона лева повече. Не си спомнят в Министерство на финансите кога януари месец са били на 900 милиона лева излишък. Не си спомнят! Така че, борбата с контрабандата дори и най-големите скептици в Европа вече я коментират като чудо, което правим. Затова имайте предвид, че всички тези олигарси, мафиоти, които години наред са взимали пари, смятайте какви щети им се нанасят", коментира Борисов.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.