Сърбинът отива на финал!

Публикувана: 28 Jan 2016 13:32
Обновена: 19 Apr 2024 20:32
Прочетена: 1221

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за финала на Аустрелиън Оупън. Сърбинът победи швейцарският маестро Роджър Федерер с 6-1, 6-2, 3-6, 6-3, съобщава БГнес.

Шампионът от последните три години започна с летящ старт и даде само един гейм на съперника си в първия сет. Във втората част картината на корта не се промени, като този път Федерер успя да стигне до два гейма. Федерер показа характер и успя да се пребори за третия сет.  Четвъртата част вървеше на сервис до 4-3.

Джокович успя да стигне до пробив, а след това затвори мача на собствен сервис след 2 часа и 19 минути игра, като ппо този начин сърбинът се класира за финала на Откритото първенство на Австралия.  Така в неделя сърбинът ще се опита да стигне до 6-та титла в Мелбърн, като негов съперник във финала ще бъде Милош Раонич или Анди Мъри  .