Селфи от Марс? Защо не!

Апаратът на американската космическа агенция НАСА „Кюриосити“ си направи ново селфи на повърхността на Марс. Съобщението е качено на официалния туитър на научната мисия. Този път марсоходът се е запечатал на фона на дюната Набим. 

Селфито е получено от 57 изображения, заснети на 19 януари от камера на апарата и изпратени на Земята. „Кюриосити“ усъвършенства изкуството на селфито на нова снимка на марсианска дюна – са написали от НАСА в официалния микроблог на агенцията.

Стартът на мисията "Марсианска научна лаборатория" се състоя на 26 ноември 2011 г. На 6 август 2012 „Кюриосити“ направи меко кацане на повърхността на Червената планета.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.