„Червените“ с първо поражение в подготовката след 0:1 от Ксанти

Публикувана: 01 Feb 2016 15:51
Обновена: 26 Apr 2024 07:46
Прочетена: 579

ЦСКА записа първата си загуба по време на подготвителния период. „Червените“ отстъпиха с 0:1 от елитния гръцки тим Ксанти, като единственото попадение в срещата падна в 38-та минута, когато точен беше Паркаш.

Преди това възпитаниците на Христо Янев, които са лидери в българската „В“ група, изпуснаха няколко изгодни положения. Още в 5-та минута Самир Аясс нямаше късмет и улучи гредата, след като ударът му се отклони от вратаря на гърците, а след това и в дирека.

Аясс принуди и противников играч да бъде изгонен в 35-та минута заради грубо нарушение, но по предварителна договорка на мястото на провинилия се футболист влезе друг.

След почивката „червените“  пропуснаха още няколко добри положения, като в 70-та минута удар на Йордан Йорданов профуча на сантиметри от гредата. Девет минути по-късно Коце Хазуров имаше претенции за дузпа, но реферът не реагира. До края Александър Александров и Милен Кикарин също нямаха късмет пред гола.

В сряда ЦСКА ще изиграе втората си контрола по време на лагера в Гърция, като съперник на тима ще бъде Пантракикос (Комотини). Двубоят е от 15,00 часа българско време и ще се играе на градския стадион в Александруполис.