Ловчанлии надиграха с 3:1 Динамо Загреб в Испания

Публикувана: 02 Feb 2016 18:48
Обновена: 26 Apr 2024 00:59
Прочетена: 1154

Литекс все още не знае съдбата си, но за сметка на това продължава да играе и да записва престижни победи. Ловчанлии надиграха с 3:1 участника в Шампионската лига Динамо Загреб, въпреки че към момента знаят, че няма да играят в “А” група.

Тимът, воден от Любо Пенев, изигра страхотен мач на стадион “Пинатар Арена” в Мурсия и с голове на талантите Кристиян Малинов, Кирил Десподов и Никола Колев надиграха именитите хървати.

Динамо имаше по-добри изяви през първото полувреме, но футболистите от Загреб не успяха да намерят решение, с което да вкарат топката зад Евгени Александров. Вратарят на Литекс се прояви няколко пъти на висота.

Още в началото на второто полувреме обаче Кристиян Малинов засече с глава центриране на Никола Колев и направи 1:0 за Литекс. Динамо изравни в 62-та минута чрез Жуниор Фернандес, но само след 60 секунди Десподов се възползва от хубав пас на Малинов и направи 2:1. Буквално в следващата атака Колев направи 3:1 след хубаво подаване на Румен Руменов.