България остана без представители на “Гаранти Коза София Оупън”

Публикувана: 03 Feb 2016 17:50
Обновена: 26 Apr 2024 01:01
Прочетена: 602

България остана без представители на турнира “Гаранти Коза София Оупън”, след като и последният ни тенисист отпадна днес. Това стана след загубата на Димитър Кузманов с 1:2 сета от Ричардас Беранкис от Литва, в отделните части 3:6, 6:2 и 3:6.

Така Кузманов последва Александър Лазаров, който отпадна в квалификациите и Александър Лазов, който пък не мина първия кръг. На двойки Кузманов и Лазов имаха шансове за класиране на четвъртфиналите, но отстъпиха вчера с 1:2 сета от холандците Уесли Коолхоф и МАтве Миделкооп.

Днешният мач не започна добре за Кузманов, който спечели много трудно първите си два сервис гейма. Българинът допусна след това два поредни пробива, с което Беранкис поведе с 5:2. Кузманов успя да направи пробив за 3:5, но веднага след това литовецът, който е 85-ти в световната ранглиста, проби отново подаването на българина и поведе в резултата след 6:3.

Вторият сет започна по вкуса на българина, който реализира пробив още в първия сервис гейм на Беранкис. След го затвърди, взимайки своят сервис и поведе с 2:0. По-късно Кузманов, който е 284-ти в света, направи нов пробив и изравни резултата в сетовете след 6:2.

В решителната трета част Беранкис направи пробив за 3:1, след което запази преднината си и спечели с 6:3. Не така обаче можеше да стане при 5:3 и сервис на латвиеца, когато Кузманов имаше 3 точки за пробив, но не успя да реализира нито една от тях.

Преди това стана ясен първият четвъртфиналист на сингъл и това бе словакът Мартин Клижан, който победи с 6:3, 3:6 и 7:6 (4) Лукаш Росол от Чехия. Двубоят продължи повече от два часа, като чехът беше недоволен от някои отсъждания на главния съдия и след края на мача отказа да му стисне ръката. Следващият съперник на Клижан, който отстрани Александър Лазов в първия кръг, ще бъде победителят от утрешния двубой между Тимо де Бакер от Холандия и Андреас Сепи - италианецът, който е №4 в основната схема на турнира.

По-рано през деня победа, но в двубой от първи кръг, постигна и друг от поставените в София. №8 в схемата Адриан Манарино (Франция), който победи с 6:2 и 7:5 руснака Евгени Донской. Във втори кръг Манарино ще играе с преминалия през квалификациите Мариус Копил (Румъния).

За втори кръг се класира и Даниел Брандс (Германия), който спечели дуела на квалификантите с Томас Фабиано (Италия) със 7:5 (6), 6:3. Във втори кръг Брандс ще срещне шампиона от Сидни Виктор Троицки (Сърбия).