Аржентинецът вкара хеттрик срещу Валенсия

Публикувана: 04 Feb 2016 09:00
Обновена: 23 Apr 2024 21:30
Прочетена: 1264

Лионел Меси вкара хеттрик срещу Валенсия за победата със 7:0 в първия полуфинал за Купата на Испания и по този начин закръгли головете си от началото на кариерата си на 500.

Аржентинецът се нуждаеше от само 74 минути, за да вкара трите си попадения, като първото дойде в 29-та минута, а последното в 59-та. Другите 4 гола пък бяха дело на Луис Суарес.

Това беше четвърти хеттрик на Меси срещу Валенсия, с който треньорът на “прилепите” Гари Невил е пред уволнение. Феновете на клуба настояват Невил да подаде оставка след това унижение.

Така Лео има общо 501 гола, като 436 от тях за за Барселона, 49 за националния отбор на Аржентина и 14 за младежките формации на “гаучосите”.

Първият гол на Меси за Барса е от 1 май 2005 година, когато е едва 17-годишен и влиза на терена срещу Албасете на мястото на Самуел Ето’о.