Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

“Лисиците” крачат към титлата във Висшата лига след 3:1 на “Етихад”

Публикувана: 06 Feb 2016 14:38
Обновена: 04 May 2024 12:34
Прочетена: 730

Лестър Сити продължава сензационното си представяне във Висшата лига на Англия. Поредното доказателство е шокиращата победа с 3:1 като гост на Манчестър Сити, която укрепи “лисиците” на върха в класирането.

Роберт Хут наказа грешка в защитата на “гражданите” още в третата минута, когато Рияд Марез проби по дясното крило и центрира остро, а германският защитник отправи удар, който се отби в Мартин Демикелис и влезе в мрежата зад Джо Харт.

Тимът на Клаудио Раниери прие играта в своята половина, но използваше много добре контраатаките и в два от случаите Джейм Варди и Шинджи Оказаки можеха да вкарат втори гол. Пропуски за Манчестър Сити пък направиха Давид Силва и Серхио Агуеро.

Лестър започна много силно и второто полувреме. Само три минути след подновяването на играта Марез направи самостоятелен пробив, мина покрай двама защитници на домакините и с мощен удар с десния крак направи 2:0. Интригата приключи в 60-та минута, когато Роберт Хут надскочи Демикелис след центриране на Фукс от ъглов удар, за да направи 3:0.

В 87-та минута Серхио Агуеро вкара почетен гол за “гражданите”, но за повече нямаше време.

Този успех остави Лестър на първото място в класирането с актив от 53 точки, цели шест повече от Манчестър Сити. Тотнъм и Арсенал имат по 45, но и мач по-малко.