Димитър е много важен за нас, заяви треньорът на ПАОК

Публикувана: 08 Feb 2016 11:50
Обновена: 04 May 2024 12:34
Прочетена: 720

Треньорът на ПАОК Игор Тудор се хвърли да брани от критиките Димитър Бербатов, въпреки че доскоро двамата бяха в сериозен конфликт. Според медиите в Гърция хърватинът е бил посъветван от ръководителите си да защитава българския нападател.

Вчера Бербатов изигра цял мач при загубата с 0:1 от Олимпиакос. „Отстъпихме минимално, като се представихме доста добре. Трябва да заявя, че Бербатов беше на много високо ниво и направи интересни, запомнящи се неща на терена", заяви Тудор.

Срещу Олимпиакос Бербо стартира на позицията зад централния нападател Стефанос Клаус Анастасиадис. "Бербатов и Клаус са много важни за нас и реших да започнат заедно в този мач", добави треньорът на ПАОК.

Медиите в Гърция обаче не бяха толкова дружелюбни към българина. „За първи път тази година Игор Тудор реши да не пази Бербатов и го хвърли в битката от първата минута. И тогава се видя, че българският ветеран беше най-слабият на терена на "Караискакис". Какво ли казва това на собственика Иван Савидис", написа Novasport.gr.

"Българският ас беше прекалено бавен, реакциите му бяха твърде лежерни. Не се виждаше никакъв живец в действията на славния ветеран. И Игор Тудор го остави през всичките 90 минути на терена, за да покаже ясно защо не го ползва по-често в другите мачове. С това си представяне Бербатов сам потвърди решението на хърватския специалист за последните мачове с негово участие. Сега Иван Савидис трябва да вникне в избора на Игор Тудор и защо вече не трябва да кара треньора си да се оправдава защо оставя ветерана като резерва.

Очевидно за всички е, че българинът остана на терена през всичките 90 минути по желание на Савидис, но реакцията на гостуващата агитка от Солун беше показателна. Тудор можеше лесно да го смени, но прецени да го изложи достатъчно пред погледа на големия бос", написа още изданието.