Българки вандалстваха в гръцки музей, арестуваха ги

Две гражданки с български паспорт от ромски произход са задържани заради вандалски действия в музеи в Атина, предаде NOVA. Снимки на жените са били разлепени в три музея, а вчера след като един от охранителите ги е разпознал, те са били задържани. Това е станало непосредствено, преди да стигнат до урната на един исторически гръцки герой от революцията през 1821 година – Константинос Канарис.

Жените са поръсвали експонатите в музеите с бебешко олио и светена вода, а пред гръцките власти обяснили, че са пръскали експонатите, защото в Библията се казва, че това е чудо. За момента не е ясно с какво се занимават двете жени на територията на Гърция, днес ще им бъдат повдигнати обвинения.

Обстановката в Солун се успокоява, след като вчера над 15 хиляди души протестираха в Солун срещу политиката на правителството в социалната сфера и основно срещу Преспанското споразумение, подписано през юни между Атина и Скопие за преименуване на съседната държава в Република Северна Македония. Това стана по време на посещението на премиера Алексис Ципрас, който откри панаир заедно с американския министър на търговията Уилбър Рос.

Очаква се напрежението да продължи поне до края на седмицата.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.