Ман Сити надви „Червените дяволи“ в напрегнато дерби

Публикувана: 12 Nov 2018 07:56
Обновена: 16 Apr 2024 23:55
Прочетена: 915

Шампионът Манчестър Сити спечели напълно заслужено 177-ото градско дерби срещу Манчестър Юнайтед с 3:1 на "Етихад Стейдиъм", благодарение на което се върна на първото място във временното класиране и се откъсна на 12 точки пред днешния си съперник. Това бе първи успех на "гражданите" у дома срещу "червените дяволи" от четири години насам. Давид Силва (12') откри резултата, а Серхио Агуеро (48') удвои, след като домакините започнаха много силно и двете полувремена. Антони Марсиал намали от дузпа в 58-ата минута с първия и единствен точен удар на гостите. Илкай Гюндоган сложи точка на спора четири минути преди края.

През миналия сезон "червените дяволи" стигнаха до сензационен обрат с 3:2 на този стадион, след като изоставаха с 0:2, и нанесоха последната до момента загуба на "гражданите" във Висшата лига.

източник: gong.bg