Чужденец се опита да обере жена в автобус 72 в София

Мъжът се опитал да задигне портфейла й, в който имало 350 лева

Софийската районна прокуратура задържа за 72 часа чужд гражданин, опитал да извърши „джебчийска“ кражба в автобус, движещ се в центъра на столицата. Това съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата.

На 16 ноември в автобус по линия номер 72, на спирката на пл. „Орлов мост“, мъжът е направил опит да отнеме дамски портфейл, съдържащ сумата от 350 лв. Извършителят е задържан. В хода на разследването са събрани достатъчно доказателства, че извършител на описаното по-горе деяние е Г. Барбу, на 64 години.

Изготвено е постановление за привличането на Барбу към наказателна отговорност, като му е повдигнато обвинение.

Предвид високата обществена опасност на деянието и дееца, наблюдаващият прокурор е постановил задържане на обвиняемия за срок до 72 часа. Днес ще се гледа искането за вземане спрямо него на мярка за неотклонение „Задържане под стража“.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.