Футболист №1 на годината с гол и две асистенции за успеха на Спартак Москва

Публикувана: 11 Feb 2016 19:29
Обновена: 29 Apr 2024 13:07
Прочетена: 1320

Ивелин Попов изигра много голям мач при победата на Спартак Москва с 3:1 над Литекс. Попето, който наскоро беше обявен за футболист №1 на България за 2015 година, вкара гол, даде асистенция и изработи дузпа срещу отбора, с който направи кариера.

Попов вкара първото попадение за Спартак, с който изравни резултата за 1:1. Бьорн Йонсен наказа грешка в защитата на руснаците и в 39-та минута изведе Литекс напред в резултата.

Само четири минути по-късно обаче Попов получи хубав пас от Куинси Промес и с добре насочен удар направи 1:1. В 52-та минута българинът беше в основата и на второто попадение за Спартак. Попов изведе Евгений Макеев на стрелкова позиция, който хладнокръвно резлизира за 2:1.

Руснаците приключиха интригата в мача в 74-та минута, когато Ивелин Попов беше спънат в наказателното поле на Литекс и Куинси Промес вкара за 3:1 от отсъдената дузпа.