Десислава Иванчева в емоционално интервю: Смазва ни и ние ставаме безмозъчни

Заместничката й разказва за ужасяващите условия в затвора

Психическото ни състояние е на критичния минимум, заяви бившия кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева. Тя и заместничката й Биляна Петрова са в столичния арест от април месец насам, когато при спецакция бяха заловени с подкуп. "Аз не виждам какво лошо има да сме вкъщи, за да може да станем активни в своята защита, за която от доста време се борим, за да може да сме равни с прокуратурата", посочи Иванчева.

"А прокуратурата какво прави? Смазва ни и ние ставаме безмозъчни", настоя бившата кметица. Тя попита и още: Коя е прокуратурата, че да ме обрича да оставам без деца?

Биляна Петрова пък определи ареста, в който подсъдимите очакват присъда, като "съвременен концлагер". Петрова настоя, че тя и Иванчева са се оказали на мушката, защото само те повели "борба с имотните измами и вероятно там сме настъпили интереси за милиони".

"Аз съм живяла и в студенстко общижитие, не съм родена със сребърна лъжичка, и лошите условия ме плашат по-малко, но други неща ме плашат повече - психическият тормоз, който се осъществява", заяви пред Нова тв Петрова.

Тя настоя, че условията в ареста са ужасни и тоалетните дори нямат врати.

"Мъжете, които са надзиратели ни наблюдават, когато ходим до тоалетна. Мен това, което ме плаши в момента, е атаката във всякакви форми. Не може да се приберем дори за една вечер вкъщи", посочи тя.

Биляна Петрова посочи още, че нейният адвокат Ирен Савова е заплашвана.

Иванчева и Петрова отказаха да коментират публикуваните записи от СРС-та, за да не "улесняваме прокуратурата", но подчертаха, че много от изнесените до момента данни от държавното обвинение не са верни. Екскметицата бе категорична, че подкупи за лична облага никога от никого не е искала. "Имало е разговори за дарения, доброволни, но не и за подкупи. Ние не взимаме пари, пари не минават през общината. Те си строят площадките, оградите", обясни Иванчева.

Тя каза още, че допуска, че третият арестуван по случая – бившия кмет на "Младост" Петко Дюлгеров, може да е искал подкупи от нейно име.

"В България няма да имаме справедливо решение на делото", каза още Иванчев

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.