Гратисен период за винетките по Северната тангента в София

Уверена съм, че с АПИ ще намерим законен начин за промяната и тя ще е в полза на софиянци, заяви кметът на София

Столичният кмет Йорданка Фандъкова е договорила гратисен период, през който по Северната скоростна тангента леките коли ще преминават без винетка.

„Очаквам още на 2 януари с Агенция „Пътна инфраструктура” да постигнем споразумение за изключване на Северна скоростна тангента от списъка на пътищата, за които е нужна винетка. До окончателното решение се въвежда гратисен период за преминаването без винетка по тангентата на леки автомобили”, написа столичният кмет Йорданка Фандъкова във „Фейсбук”.

„Уверена съм, че с АПИ ще намерим законен начин за промяната и тя ще е в полза на софиянци. Северна скоростна тангента е изключително важна за извеждане на трафика от центъра на града, в това число и на тежкотоварните автомобили, с оглед намаляване на задръстванията в града и подобряване на качеството на въздуха в София”, допълни тя.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.