Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Българинът се справи с Джо Милман, следва сблъсък с Кей Нишикори

Публикувана: 02 Jan 2019 08:09
Обновена: 25 Apr 2024 21:18
Прочетена: 646

Григор Димитров се класира убедително за четвъртфиналите на тенис турнира в Бризбейн след успех с 6:3 и 6:4 над австралиеца Джон Милман. Час и 29 минути игра бяха достатъчни на българина да постигне втората си поредна победа в турнира, след като на старта надигра и японеца Йошихито Нишиока.

В спор за място на полуфинала Димитров ще има сериозно препятствие - Кей Нишикори. Японецът се справи с Денис Кудла за успеха със 7:5 и 6:2.

В надпреварата на двойки Григор Димитров и партьорът му Райън Харисън загубиха от американците Джо Салисбъри и Раджеев Рам с 2:6 и 5:7. Григор сподели, че причината да играе в турнира на двойки е да натрупа повече минути на корта в началото на сезона.

Условията, при които се игра мачът, бяха доста по-различни от тези за първата му среща за деня. На сингъл той игра на централния корт, който е покрит и в него се поддържа по-ниска температура, а след това трябваше да играе под парещите лъчи на австралийското слънце.