Интригата във Висшата лига е жива, Сити нанесе първа загуба на Ливърпул

Публикувана: 04 Jan 2019 09:30
Обновена: 12 Apr 2024 15:35
Прочетена: 728

Очакванията за зрелище в двубоя между Манчестър Сити и Ливърпул се оправдаха. Станахме свидетели на истинско дерби, с много положения, единоборство и три попадения.

Домакините от Манчестър успяха да надхитрят Ливърпул, побеждавайки ги с 2:1, като по този начин нанесоха първа загуба на „мърсисайдци” от началото на сезона.

През по-голямата част на срещата инициативата беше в ръцете на Сити. Те откриха резултата в 40 минута, когато Агуеро разстреля от метър-два вратаря на гостите. Ливърпул се върнаха в мача в 64-та минута с гол на Фирмино.

Крайният резултат оформи Лерой Сане в 72-та минута.

С тази победа Манчестър Сити намали разликата с лидерът Ливърпул на четири точки, съответно 50 срещу 54. Трети е Тотнъм с 48 точки.