Иванчева съди България в Страсбург

Ще плати ли държавата ни поредните "няколко хиляди"?

Десислава Иванчева и Биляна Петрова съдят държавата в Страсбург. Това потвърдиха за NOVA адвокатите им. Те са подали жалби до Съда по правата на човека заради зрелищния им арест в центъра на София, дългия период на престой в ареста, както и условията в килиите.

До седмица се очаква и Спецапелативният съд да се произнесе по мярката им за неотклонение. Двете бяха освободени на 22 декември след осем месеца в следствения арест.

Отстранената кметица на "Младост" и заместничката й са обвинени в получаване на подкуп в особено големи размери. Според Спецпрокуратурата парите били искани от строителен бизнесмен, за да му придвижат преписката за строеж.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.