Манчестър Юнайтед победи Тотнъм на „Уембли“

Това е шести пореден успех за временния мениджър на клуба Оле Гунар Солсяр

Публикувана: 14 Jan 2019 12:34
Обновена: 25 Apr 2024 05:48
Прочетена: 857

С гол на Маркъс Рашфорд в 44-та минута Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 състава на Тотнъм в дербито на 22-ия кръг в английската Висша лига, играно на стадион „Уембли“.

Това е шести пореден успех за временния мениджър на клуба Оле Гунар Солсяр, което е нов клубен рекорд. Вратарят Давид де Хеа изигра един от най-силните двубои в кариерата си. През първото полувреме "шпорите" нито веднъж не уцелиха вратата на "червените дяволи", но след почивката го направиха цели 11 пъти. При всичките опити испанецът успа да опази вратата си без попадение.

След петия си пореден шампионатен успех Юнайтед има актив от 41 точки на шестото място в класирането, изравнявайки се с Арсенал, който  е с по-добра голова разлика. Тотнъм остава на третата позиция във Висшата лига до момента с 48 спечелени точки.