Изтече гратисният период за шофиране без винетка

Глобата за шофиране без платена пътна такса е от 300 до 3000 лева

Изтече гратисният период за шофиране без винетка по републиканската пътна мрежа. Той бе отпуснат заради фалстарта в началото на годината при закупуването на електронни винетки. Глобата за шофиране без платена пътна такса е от 300 до 3000 лева.

Проблемите, с които се сблъска системата за продажба на електронни винетки, доведе до редица оставки. С поста си се разделиха председателят на АПИ Светослав Глосов директорът на Националното ТОЛ управление Антон Антонов и още двама чиновници. 

Електронни винетки вече могат да се закупят от 4500 пункта в страната, стана ясно от думите на министъра на регионалното развитие и благоустройство Петя Аврамова. Винетки ще могат да бъдат купувани и от гишетата на големите бензиностанции и в други части от търговската мрежа. Продажбата на електронни винетки се осъществява и в офисите на „Български пощи“ ЕАД. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.