Браво! Алберт Попов 6-и в Шладминг

Скиорът след състезанието: Показахме, че българите можем!

Българският скиор Алберт Попов се класира на 6-о място в слалома за Световната купа, който се порведе в Шладминг. Попов завърши с общо време 1:47.78 минути, като това е най-доброто му постижение в кариерата. 

Само преди няколко дни Попов завърши 9-и, но днес подобри личното си постижение. Той изостана на 2.97 секунди от победителя Марсел Хиршер, който беше просто безмилостен с конкуренцията и спечели с резултат 1:44.81 минути. Втори остана Алекси Пинтюро (Франция), на 1.21 секунди, след като в първия манш се нареди 3-и. Третата позиция на подиума беше за Даниел Юл от Швейцария, останал на 1.60 и 2-и в първия манш.

21-годишният Алберт Попов беше 13-и след първия манш и направи прекрасно каране във втория, а особено след средата на дистанцията започна да увеличава преднината си. Българският талант дълго време водеше в класирането, а след отпадането на Хенрик Кристоферсен (Норвегия) и Андре Мюрер (Швеция) стана ясно, че със сигурност ще подобри класирането си от преди 4 дни.

Влизането му в топ 6 е първо за българин в Световната купа от 20 март 1985-а година, когато Петър Попангелов се класира на същото място в Парк Сити (САЩ).

„Вчера беше един страхотен ден. Радвам се, че успя да направя две силни спускания. Благодаря на всички, които ме подкрепиха вчера и на пистата, и в България. Показахме, че българите можем!", сподели в социалните мрежи Алберт Попов след състезанието.

"Поредното изключително състезание на Алберт. Изключително правилно тактически. Изключително силно и смело каране в двата манща. В първия пистата беше много заледена. Той направи уникално каране. Влезе много напред и това му помогна да направи уникалното второ спускане", допълни след успеха личният треньор на скиора Ивайло Борисов.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.