Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Арсенал съкруши Лестър в последните секунди

Публикувана: 14 Feb 2016 15:30
Обновена: 04 May 2024 14:43
Прочетена: 1246

Арсенал постигна драматичен успех с 2:1 над лидера Лестър у дома и така завърза още повече битката за титлата в Англия.

Съдията Мартин Аткинсън бе основно действащо лице в мача, допускайки много грешки. В края на първото полувреме реферът отсъди много спорна дузпа за Лестър, реализирана от голмайстора на "лисиците" Джейми Варди.

Десет минути след почивката обаче Лестър остана с човек по-малко, а Арсенал се възползва максимално от това. Домакините стигнаха до пълен обрат с голове на Тио Уолкът и на Дани Уелбек. Вторият гол бе в последните секунди на мача.

Лестър продължава да е лидер с 53 точки, но "артилеристите" вече са само с две по-малко. Третият Тотнъм има 48, а Манчестър сити е с 47, като двата тима се изправят един срещу друг по-късно тази вечер.