Тотнъм срази Сити като гост и продължава битката за титлата

Публикувана: 14 Feb 2016 19:06
Обновена: 04 May 2024 14:43
Прочетена: 1204

Тотнъм постигна победа с цената на злато тази вечер като гост на Манчестър сити. Отборът от Северен Лондон надигра домакините с 2:1 и така се приближи на две точки от първото място във Висшата лига.

В края на първото полувреме звездата на Тотнъм Хари Кейн даде преднина на "шпорите" с гол от дузпа. Домакините обаче натиснаха и в средата на втората част изравниха чрез новото си откритие Келеши Иеанашо. Датчанинът Кристиян Ериксен обаче донесе успеха на Тотнъм седем минути преди края със страхотен гол след образцова атака.

Победата срещу пряк съперник за титлата може да е решаваща за Тотнъм. "Шпорите" събраха общо 51 точки и излязоха на второ място в класирането, изпреварвайки вечния си съперник Арсенал, който също има толкова, но е с по-лоши показатели. Манчестър Сити остана четвърти с 47 точки. Лидер е Лестър с 53 точки.