Борисов обсъдил с Меркел позицията на България за мигрантите

Премиерът Бойко Борисов е провел тази вечер  телефонен разговор по негова инициатива с германския канцлер Ангела Меркел, съобщиха от правителствената пресслужба.

Премиерът е запознал канцлера с позицията ни за предстоящата утре в Прага среща на държавите от Вишеградската четворка, на която основната тема на разговор ще бъде мигрантската криза.
Както е известно, страните от четворката - Полша, Чехия, Словакия и Унгария, са против налаганата от Меркел политика на квотно разпределение на мигрантите. Позицията на България обаче съвпада с тази на германския канцлер.

Борисов също така е потвърдил още веднъж пред Меркел солидарността на България към гръцката страна, както и несъгласието на София за изграждане на граница между Република Македония и Гърция.
Премиерът е подчертал необходимостта от това ЕС да действа като едно цяло и призова за търсене на общо европейско решение за справяне с мигрантския поток. Засвидетелствал е и готовността на страната за сътрудничество в опазване на външната граница на Европа с усилие за редуциране на нелегалната миграция.

Борисов призовал канцлера Меркел за подкрепа в усложнената ситуация на българо-гръцката граница, където поради протестните действия на гръцките фермери страната търпи икономически загуби всеки всеки ден, съобщиха още от "Дондуков" 1.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.