Българка с европейско злато навръх 3-ти март!

Радослава Мавродиева триумфира на Европейското първенство по лека атлетика в Глазгоу

Публикувана: 03 Mar 2019 22:12
Обновена: 16 Apr 2024 14:47
Прочетена: 1119

Навръх 3-ти март българката Радослава Мавродиева триумфира на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Шотландия.

Състезателката ни в тласкането на гюле стана европейска шампионка, надвивайки германката Кристина Шваниц и унгарката Анита Мартон в петия си опит на финала в Глазгоу.

Мавродиева спечели златния медал и постигна личен рекорд, изтласквайки гюлето на 19.12 м.

"Фантастично е, че спечелих точно днес - на 3 март, на националния празник на България. Този медал е за всички българи, които ме подкрепяха. Беше време да стигна до първото място, но в момента все още не мога да го осъзная”, сподели националката, цитирана от Gong.bg.

Състезателката ни вече има бронзов медал от първенството в Прага от 2015 г. и сребърен от първенството в Белград от 2017 г.