Челси разгроми Динамо (Киев) с 8:0

ондончани не разчитаха на аванса си от първата среща, а играха агресивно още от началото

Челси разгроми Динамо (Киев) с 5:0 като гост и с общ резултат 8:0 се класира за четвъртфиналите в Лига Европа. Лондончани не разчитаха на аванса си от първата среща, а играха агресивно още от началото, въпреки че Маурицио Сари даде почивка на някои от звездите си.

Жиру откри резултата в петата минута, а през второто полувреме оформи хеттрика си, когато направи 4:0. Французинът вече има девет гола в турнира и е едноличен голмайстор. Освен него се разписаха Алонсо и Хъдсън-Одой.

Надеждите на Динамо за някакво чудо приключиха още в петата минута, когато Челси поведе на Олимпийския стадион в Киев. Оливие Жиру откри резултата след ъглов удар. Защитата на домакините не се справи добре, Лофтъс-Чийк отклони топката, тя попадна във французина и той я прати в мрежата. За Жиру това бе седми гол в турнира през този сезон.

източник:sportal.bg

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.