ПСЖ взе крехък аванс срещу Челси

Публикувана: 16 Feb 2016 22:25
Обновена: 02 May 2024 15:41
Прочетена: 1201

Пари Сен Жермен записа домакински успех с 2:1 над Челси в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига. Домакините имаха предимство през по-голямата част от мача, но взеха твърде крехък аванс преди ревашна в Лондон. Двамата вратари - Кевин Трап от ПСЖ и Тибо Куртоа от Челси, впечатлиха с изявите си и бяха главни действащи лица в мача.

Парижани откриха резултата в 39-ата минута, когато Златан Ибрахимович се разписа от пряк свободен удар. Малко преди почивката обаче Челси изравни, когато след центриране от корнер се разписа Джон Оби Микел. Силната игра в защита и проявитена вратаря Куртоа бяха на път да донесат точката на гостите, но в 78-ата минута френският шампион стигна до победен гол на резервата Едисон Кавани.

Така реваншът остава отворен и дава големи шансове на Челси да продължи заради гола на чужд терен.

В другия мач от Шампионската лига тази вечер Бенфика постигна измъчена домакинска победа с 1:0 с гол в добавеното срещу Зенит (Санкт Петербург) в първи осминафинален мач в Шампионската лига. Единственото попадение за португалския гранд вкара Жонас, а гостите завършиха мача с човек по-малко.