Отборът срещна сериозен отбор срещу холандците

Публикувана: 01 May 2019 12:56
Обновена: 12 Apr 2024 16:34
Прочетена: 621

Аякс продължава да мечтае за нещо голямо и направи огромна крачка към финала на Шампионската лига, след като победи с 1:0 Тотнъм при визитата си на новия стадион на "шпорите" в Лондон, в първия 1/2-финал между двата тима.

Единственото и победно попадение бе дело на Ван де Беек, който реализира за гостите в 15-ата минута и на практика този гол се оказа достатъчен на холандския колос да стигне до успеха в срещата.

Домакините бяха сериозно окуцяли в предни позиции за този мач заради контузията на головата машина Хари Кейн и наказанието на другата звезда в атаката, в лицето на Хьон Мин Сон. Като цяло отборът не бе убедителен в офанзивен план при тяхното отсъствие.

Не може да не се отбележи, че Спърс получи сериозен удар малко преди почивката заради тежкото мозъчно сътресение, което получи Ян Вертонген и заради което не успя да продължи мача.

Със сигурност в Холандия ще си припомнят за далечната 1995 година, когато Аякс стъпи за последно на европейския връх и е на няколко крачки от големия трофей в турнира.