Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Реал сигурен за 1/4-финала след чиста победа в Рим

Публикувана: 17 Feb 2016 23:42
Обновена: 04 May 2024 15:02
Прочетена: 652

Реал Мадрид улесни задачата си и се доближи максимално до класиране за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като победи Рома като гост с 2:0 в първи осминафинален мач.

На "Стадио Олимпико" домакините се опитаха да притиснат "Белия балет" с офанзивна игра, но така и не успяха да реализират положенията си.

През втората част обаче Реал успя да наложи стила си и вкара два отлични гола. В 57-та минута Кристиано Роналдо откри резултата, а в 86-та минута резервата Хесе на практика реши всичко със страхотен пробив и плътен удар във вратата на "вълците".

Така новият старши треньор на мадридчани Зинедин Зидан постигна първа победа още в първия си мач начело на тима в Шампионската лига. Реваншът на "Сантяго Бернабеу“ е след 3 седмици.

В другия мач тази вечер германският Волфсбург победи белгийската сензация Гент с 3:2 като гост.