Oспорвани състезания на Гран При Левски по мотокрос, Любомир Васев отново е по-бърз от всички

Дупничанинът остава лидер в клас МХ1

Публикувана: 12 May 2019 21:36
Обновена: 13 Apr 2024 02:23
Прочетена: 712

Огромен интерес от страна на мотоциклетните фенове имаше днес по време на 3-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос в с. Козар Белене, Община Левски. Над 3000 човека изгледаха оспорваните маншове във всички класове, като 74 състезатели от България, Румъния и Турция караха на перфектното трасе.

Клас МХ 65сс

Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тим, КТМ, 50 точки) беше над всички и убедително спечели двата манша, като и в двете състезания зад него финишираха Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ, 44 точки) и Тихомир Йорданов (МСК Девня Марцианопол, КТМ, 40 точки). При МХ 85 се получи същата ситуация в крайното подреждане. Християн Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 50 точки) победи конкуренцията, а на втора и трета позиция след Георгиев завършиха Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ, 44 точки) и Живко Иванов (Диана Рейсинг, КТМ, 40 точки).

Майкъл Иванов (Тексим мотор спорт, КТМ) кара изключително днес в МХ 2 и показа за пореден път огромния си потенциал и талант. Иванов повеждаше конкурентите си още от старта и правеше сериозни разлики на останалите състезатели. В първия манш Майкъл финишира с аванс от 1:30 секунди пред Жулиан Георгиев (Несебър мото, КТМ), а във втория с близо 40 секунди пред Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ).

Двата класа МХ1 и МХ2 караха заедно, а накрая се получи следното крайно класиране от маншовете:

С два кръга от началото на шампионата (от общо девет за сезона) постепенно започват да се оформят и тройките на претендентите в отделните класове за годината. В клас МХ1 дупничанинът Любомир Васев (Тексим Мотор Спот, Ямаха, 90т.)  натрупва постепенно точки и оглавява в момента класирането за групата. Днес Васев отново бе над всички и записа поредните си точки. Втори остана Стефан Нейчев, а трети Калоян Илиев.