Балтанов отбеляза началото на пролетта с красив гол от 25 метра

Публикувана: 20 Feb 2016 13:06
Обновена: 02 May 2024 20:31
Прочетена: 1359

Ботев Пловдив победи с 1:0 съгражданите си от Локомотив в първия мач в “А” група за 2016 година. Лъчезар Балтанов донесе победата на “канарчетата” с красив гол в началото на срещата, с което докара до лудост 3500 зрители на стадиона в Коматево.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния защитник Трифон Иванов. Играчите на двата отбора се включиха и в благотворителната кауза “Помогнете на Ники” за болното от левкемия момче, което е привърженик на “жълто-черните”.

След първия съдийски сигнал обаче приятелство на терена нямаше. Мачът започна по перфектен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 8-та минута. Лъчезар Балтанов получи една топка пред наказателното поле, овладя я на гърди и с мощен удар с левачката изненада Ел Харуби - 1:0 за Ботев.

Малко след това Крум Стоянов можеше да изравни, след като беше изведен от Марчев, но топката се отклони в гредата. В следващите минути Грегъри Нелсън и Мариян Огнянов се отчетоха с пропуски пред вратата на Локомотив.

Мачът беше прекъснат за няколко минути, след като Емил Гъргоров беше ударен след хвърлен предмет от публиката в 28-та минута. Бадема все пак продължи, а до края на полувремето гостите не успяха да сътворят нищо интересно, за да стигнат до изравнителен гол.

През втората част темпото падна, а опитите на “смърфовете” да стигнат до гол така и не дадоха резултат. Така заслужено Ботев победи големия си съперник

С този успех Ботев е на 6-то място в класирането с 23 точки, с три повече от Локомотив. Лидерите Лудогорец (36) и Левски (31) излизат утре в Разград в другото дерби от кръга.

Снимка: Sportal.bg