Как смартфоните ни правят по-глупави

Учени доказаха, че ако злоупотребяваме с мобилните устройства, ставаме слабоумни

Злоупотребата с мобилни телефони води до отслабването на познавателните способности. До този извод са стигнали китайски учени. Хората, които твърде често използват мобилните си телефони, има опасност не само да увредят зрението си, но и са заплашени от лоша памет, заяви Су Чживей, завеждащ отделението по енцефалопатия на болницата за китайска традиционна медицина в провинция Хубей.

Китайското изследване показва, че четенето от екрана на мобилния телефон влияе лошо на човешката памет. За да се справят с този проблем в училище за шофьори, разположено в провинция Хубей, е създадена специална зона за четене. Там мобилните телефони са забранени.

Начинаещите шофьори четат от книжни източници, като целта е да се повиши тяхната концентрация. Броят на участниците в този експеримент, както други подробности за него не се уточняват.

 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.